27.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Najważniejsze firmy dla Polski według dziennika „Rzeczpospolita”

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.

W tym roku, w 100. rocznicę dziennika „Rzeczpospolita”, spółka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najważniejszych firm dla Polski” przygotowanym przez redakcję dziennika.

Ranking to odzwierciedlenie istotnych trendów we współczesnym biznesie. Oprócz wskaźników ekonomicznych redakcja „Rzeczpospolitej” wzięła pod uwagę rolę, jaką odgrywa firma w rzeczywistości społecznej – od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom i formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych, po aktywność związaną z ochroną klimatu. Obserwowano także sposób funkcjonowania firmy podczas epidemii koronawirusa, odporność na wstrząsy rynkowe oraz działania na rzecz pracowników i społeczeństwa w tym trudnym okresie. Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia istnienia dziennika „Rzeczpospolita”. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju. Oprócz Emitel wśród najważniejszych firm dla Polski znalazły się m.in.: PKN Orlen, PGNiG, PGE, PZU, Grupa Azoty czy Jeronimo Martins.

Emitel odpowiada za nadawanie sygnału telewizji naziemnej i radia w całej Polsce. Utrzymuje także ważne węzły komunikacji bezprzewodowej dla wielu służb oraz instytucji państwowych. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie utrzymanie ciągłości świadczenia usług jest kluczowe, ponieważ dla władz i instytucji zaangażowanych w walkę z pandemią SARS-CoV-2 telewizja i radio to ważne kanały komunikacji ze społeczeństwem, a dla wielu Polaków, szczególnie seniorów, jedyne źródło informacji o ważnych wydarzeniach.

DK

Najnowsze