12.8 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Walka o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” rozpoczęta

Ruszyła 10. edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To inicjatywa propracownicza powołana w 2009 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” we współpracy z organizacjami pozarządowymi i uczelniami.

Podstawowym celem Konkursu jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi, polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Tytuł ten przyznawany jest firmom, instytucjom i samorządom, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Tegoroczna edycja Konkursu jest wyjątkowo istotna ponieważ w dobie pandemii COVID-19 organizacje muszą w sposób jednoznaczny opowiadać się za wyznawanymi wartościami, które wpisują się w realizowaną misję oraz strategię, a także aktywnie planować jak w obecnych, trudnych czasach chronić wartości pracownicze. W cenie są dziś zwłaszcza dobre modele przywództwa i wzorce osobowe, które przekładają się na wszystkich pracowników.

Finał konkurs odbędzie się 4 listopada. Zanim to jednak nastąpi, kapituła konkursu musi wybrać tych, którzy otrzymają tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania.

Partnerami tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” są Track Tec, Diaverum i Kapsch Telematic Services.

KS

Najnowsze