15.7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca 2024

Pożyczka z żyrantem.Czy to się opłaca?

Masz problem z otrzymaniem pożyczki? Bank odrzuca Twoje wnioski i argumentuje swoje decyzje tym, że masz za niskie dochody lub skomplikowaną historię kredytową? Rozwiązaniem tego problemu może być wzięcie pożyczki z żyrantem. To doskonały sposób na to, żeby poprawić swoją wiarygodność kredytową. Jeśli jesteś zainteresowany tę formą finansowania, dowiedz się, czy jest opłacalna?

Pożyczka z żyrantem to opcja dla osób, które mają problem z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy w tradycyjny sposób. Nie rezygnuj ze swoich planów ani marzeń – poproś o poręczenie kredytu kogoś bliskiego i ciesz się dodatkową gotówką. Sprawdź, czy to opłacalna opcja.

Żyrant, poręczyciel, gwarant – kto to jest?

Osobę, która poręcza własnym majątkiem pożyczkę innej osoby, nazywa się żyrantem. Poręczyciel i gwarant to synonimy tego określenia. Odpowiedzialność za spłatę zobowiązania może wziąć na siebie każdy, nie tylko członek rodziny, ale także np. przyjaciel, konkubent czy sąsiadka. Aby zostać żyrantem trzeba mieć:

 • ukończone 18. lat i zdolność do czynności prawnych,
 • stałe źródło dochodu,
 • brak zobowiązań finansowych,
 • dobrą zdolność kredytową.

Kandydat na poręczyciela nie może figurować w bazach dłużników, a jego dochód musi być wystarczająco duży, aby dawał zdolność do spłacenia zobowiązania pożyczkobiorcy, kiedy będzie taka konieczność.

Poręczyciel, tak, jak i pożyczkobiorca, ma prawo:

 • zapoznać się z warunkami pożyczki,
 • negocjować kwotę do spłaty oraz zasady spłaty zobowiązania,
 • wglądu do harmonogramu pożyczki,
 • dochodzić swoich praw w sądzie i wymusić egzekucję długu od pożyczkobiorcy.

Ma też prawo być poinformowany w przypadku zaprzestania spłacania pożyczki przez pożyczkobiorcę.

W takim przypadku to do żyranta należy uregulowanie zaległych należności wobec pożyczkodawcy.

Pożyczki z żyrantem – korzyści i zalety

Zastanawiasz się, czy pożyczka z gwarantem to rozsądne i opłacalne rozwiązanie Twoich kłopotów finansowych? Ta opcja finansowania ma wiele zalet. Dzięki poręczycielowi otrzymujesz:

 • wsparcie finansowe mimo słabej zdolności kredytowej,
 • pomoc w uzyskaniu pożyczki na korzystnych warunkach,
 • możliwość negocjacji wysokości opłat,
 • większą wiarygodność w oczach banku.

Mimo że pożyczki z żyrantem są bardzo mile widziane przez banki, to popularność tej opcji maleje z roku na rok. Pożyczkobiorcy mają coraz więcej trudności ze znalezieniem kandydatów na żyrantów. Wiele osób boi się takiego zobowiązania i rezygnuje z poręczenia kredytu jeszcze przed podpisaniem umowy.

Wzięcie pożyczki z gwarantem to skomplikowany proces. Ze względu na to, że poręczyciel staje się trzecią stroną umowy, bank lub instytucja wymaga dopełnienia wielu formalności. Trudno znaleźć taką ofertę przez internet, dlatego, jeśli jesteś zainteresowany tą formą finansowania, skontaktuj się z wybraną placówką banku lub z firmą pożyczkową.

Alternatywa dla pożyczki z poręczycielem

Nie możesz znaleźć osoby, która zgodziłaby się na poręczenie Twojej pożyczki? Martwisz się, że musisz zrezygnować ze swoich planów? Możesz skorzystać z innych opcji, które są dostępne dla osób z niskimi dochodami, zobowiązaniami i skomplikowaną historią kredytową. Porównywarka pożyczek online to miejsce, gdzie znajdziesz:

 • pożyczki bez BIK – na rynku działają firmy pożyczkowe, które podczas weryfikacji wniosku nie sprawdzają baz dłużników. Dzięki temu masz większe szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki,
 • chwilówki – w większości firm pożyczkowych pierwsza pożyczka na kilka tysięcy złotych na miesiąc jest darmowa. Wystarczy tylko spłacić zobowiązanie w terminie wskazanym w umowie,
 • pożyczki pod zastaw – jedyne czego potrzebujesz to rzeczy, np. samochodu lub biżuterii, które możesz zastawić. Przy tej opcji nie ma weryfikacji zdolności finansowych, dochodów ani historii kredytowej.

Inna możliwość to uzyskanie pieniędzy od bliskiej osoby, np. brata lub rodzica. Pamiętaj jednak, że pożyczka od rodziny wiąże się z ryzykiem narażenia na szwank relacji. Warto przedtem podpisać stosowną umowę i zawrzeć w niej wysokość pożyczonej kwoty oraz zasady jej spłaty.

Pożyczka z żyrantem to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz otrzymać kredyt na dobrych warunkach. Znajdź odpowiedniego kandydata na poręczyciela i spełnij swoje marzenia.

Najnowsze