e-wydanie

11 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Nowy gracz na rynku PRS

Fundusz Tonsa i Kajima Properties zrealizują wspólnie nową inwestycję mieszkaniową w Gdańsku. Obie firmy dostały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na powołanie spółki, która będzie prowadzić działalność w tzw. segmencie PRS. Doradcą nowego podmiotu w pierwszym projekcie została firma Colliers.

Nowa spółka będzie działać w segmencie nieruchomości mieszkaniowych z przeznaczeniem do prywatnego najmu. – Do tej pory koncentrowaliśmy się w Polsce na segmencie biurowym i produkcji budowlanej. Tym kontraktem rozpoczynamy aktywność w segmencie mieszkań na wynajem. W naszych projektach wykorzystujemy system budownictwa modułowego Viva, który pozwala na szybką realizację pod klucz i ma wysokie parametry środowiskowe. Segment Build-To-Rent ma duży potencjał rozwoju i cieszę się, że działamy w joint venture z takim partnerem jak Kajima – komentuje Marcin Szpak, przedstawiciel firmy Tonsa. – To partnerstwo i nasza pierwsza inwestycja w Gdańsku przyniesie produkt, który będzie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnie zarządzane mieszkaniami w Polsce, zapewni też elastyczne rozwiązanie dla świadomych klientów. Kajima ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i zarządzaniu projektami z sektora najmu prywatnego w USA, a ponieważ ten segment jest oceniany jako kluczowy sektor nieruchomości w Europie, postrzegamy Polskę jako rynek o dużym potencjale, który oferuje znaczne możliwości dla wzrostu naszego portfela – dodaje Daniel Bumpstead z Kajimy.
W Polsce do Funduszu Tonsa należy m.in. kompleks Olivia Business Centre w Gdańsku, którego docelowa wielkość przekroczy 200 tys. m2, a obecnie wynosi 175 tys. m2. Obecnie wśród rezydentów Olivii znajdują się firmy Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.
Firma Kajima Properties zarządza z kolei aktywami w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz spółką zależną będącą własnością Kajima Corporation of Japan.
To jedna z najstarszych firm budowlanych w Japonii, realizująca projekty na całym świecie. Europejska siedziba Kajima Properties mieści się w Londynie, a obszar jej działania obejmuje Europę Zachodnią i Środkową, spółka koncentruje się na sektorze logistycznym, biurowym oraz mieszkaniowym.

Najnowsze