25 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Instytut liderem ochrony zdrowia

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach został laureatem konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii „Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital”. To już XX edycja konkursu organizowanego przez wydawnictwo medyczne Termedia oraz redakcje „Menedżer Zdrowia” i „Kurier Medyczny”.

Rok 2021 jest wyjątkowy ze względu na 25. rocznicę powołania, z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego, Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Działalność Instytutu wywarła wielki wpływ na rozwój polskiej, a także światowej nauki i medycyny w dziedzinie otolaryngologii. Codziennie w Kajetanach przeprowadzanych jest ok. 65 procedur poprawiających słuch – najwięcej na świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Na szczególną uwagę zasługuje wszczepienie dotychczas blisko 10 tys. implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w światowej czołówce.
W skład kapituły konkursu wchodzą wybitne osobowości polskiej medycyny, przedstawiciele samorządu terytorialnego, związków pracodawców, instytucji oraz członkowie władzy ustawodawczej. Nagrody zostały rozdane podczas gali online, której towarzyszyła konferencja „Priorytety w ochronie zdrowia 2021”, poświęcona tematom zdrowia publicznego w dobie pandemii, polityce lekowej, roli sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia oraz priorytetom w wybranych obszarach terapeutycznych.
Pozostałymi laureatami w konkursie zostali m.in.: prof. dr hab. Andrzej Matyja w kategorii Osobowość Medyczna Roku 2020 oraz Marcin Jędrychowski, który został Menedżerem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne.

Najnowsze