19.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Ciepło 2.0 w Sejmie

Problemami gospodarki odpadami, recyklingiem i rozwojem sieci ciepłowniczej w Polsce będzie się zajmować nowy zespół parlamentarny – „Ciepło 2.0”.

Ekologiczne ciepłownictwo i gospodarka odpadami to dla posłów nowego Sejmu sprawa priorytetowa. Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Rozwoju Gospodarki Cieplnej „Ciepło 2.0” był pierwszym powołanym w obecnej kadencji Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.
– Zespół Parlamentarny ds. gospodarki odpadami, recyklingu i rozwoju gospodarki cieplnej „Ciepło 2.0” został powołany, by wspierać działania służące rozwojowi nowoczesnych rozwiązań energetycznych w Polsce. Celem zespołu jest współpraca z samorządami oraz wypracowanie rozwiązań dotyczących racjonalizacji gospodarki odpadami i możliwości ich recyklingu – mówi Agencji Informacyjnej poseł Robert Warwas. Parlamentarzyści z zespołu „Ciepło 2.0” wybrali już prezydium. Jego przewodniczącym został poseł Robert Warwas. Wiceprzewodniczącymi zostały poseł Elżbieta Duda i poseł Marta Kubiak. Swój akces do pracy w zespole zgłosili również posłowie Barbara Dziuk, Anna Gembicka, Grzegorz Wojciechowski i Piotr Uściński.

– Nam, członkom powstałego zespołu, zależy na wsparciu działań służących rozwojowi gospodarki cieplnej, wsparciu wszystkich ekologicznych rozwiązań dotyczących racjonalnego gospodarowania odpadami i możliwości ich przetwarzania. Mam ogromną nadzieję na szeroką współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego – wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną poseł Elżbieta Duda. Nowo wybrane prezydium ambitnie zapowiada szybkie podjęcie działań na rzecz nowoczesnej gospodarki cieplnej. Zima już się zbliża, a wraz z nią znów palący stanie się dla wielu Polaków problem jakości powietrza, ale także efektywności naszych sieci ciepłowniczych. Z kolei gospodarka odpadami to ogromny problem samorządów na czele z miastem stołecznym Warszawą. Wszystko wskazuje na to, że nowy zespół parlamentarny czeka więc dużo pracy.

DK

Najnowsze