25 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca 2024

Zakłady bukmacherskie w Internecie

Obstawianie zakładów u bukmachera staje się coraz popularniejszą formą dodatkowego zarobku dla osób pełnoletnich. Trzeba jednak przyznać, że korzystanie z usług legalnych bukmacherów zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Niegdyś trzeba było udać się osobiście do najbliższego punktu stacjonarnego i wypisać na kartce swoje typy, aby liczyć na wygraną. Dziś droga jest znacznie prostsza, bo legalni bukmacherzy zainwestowali w rozwój nowoczesnych platform internetowych.

Zakłady bukmacherskie – jak działają?
Cała procedura nie jest zbyt złożona. W telegraficznym skrócie, zakłady bukmacherskie polegają na zawieranie umowy między obstawiającym a bukmacherem. Każdy zakład opatrzony jest kursem, który oznacza prawdopodobieństwo zakładu. Obliczany jest na podstawie statystyk, kontuzji graczy czy informacji o zawodniku czy klubie sportowym. Im niższy kurs, tym teoretycznie większa szansa na wygraną. Jej wysokość zależy nie tylko od kursu, ale też od wkładu własnego.

Zakładom najczęściej podlegają rozgrywki sportowe, ale to nie wszystko. Na stronach internetowych u polskich legalnych bukmacherów często istnieje możliwość obstawienia różnych wydarzeń kulturalnych czy społecznych, które najbardziej rozpalają opinię publiczną. Do takich z pewnością należą wybory prezydencie czy wyścigi o Oscary.
Bukmacherzy a polskie prawo
Jakie warunki musi spełnić bukmacher, aby mógł w pełni legalnie świadczyć swoje usługi na terenie Polski? Podmioty gospodarcze muszą wystąpić o specjalne zezwolenie do Ministerstwa Finansów, które wydawane jest na podstawie kilku najważniejszych czynników. Urzędnicy biorą pod uwagę kilka najważniejszych aspektów, takich jak: wysokość kapitału zakładowego spółki, jej status prawny i finansowy, zaplecze IT czy system zabezpieczeń i weryfikacji użytkowników.

Zagraniczne spółki również mogą wejść na polski rynek bukmacherski, ale tylko pod warunkiem istnienia ich oddziału na terytorium Polski. Co ważne, bukmacher online działający również w formie tradycyjnej musi wystąpić o dwa oddzielne zezwolenia na prowadzenie działalności. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków bukmacher otrzymuje licencję, którą po kilku latach traci ważność.

Lista legalnych bukmacherów liczy obecnie kilkanaście spółek i jest regularnie aktualizowana na oficjalnej stronie rządowej. Dlatego też każdy użytkownik przed założeniem konta u internetowego bukmachera powinien sprawdzić, czy ten posiada odpowiednią licencję. Obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów może skutkować karą grzywny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze