17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Przetestuj e-fakturowanie do KSeF z darmowym demo od Comarch

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to oficjalna rządowa platforma do wystawiania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Od 1 stycznia 2022 roku działa jako rozwiązanie dobrowolne, ale zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów od II kwartału przyszłego roku korzystanie z KSeF ma być obowiązkowe dla wszystkich podatników. Został zatem jeszcze rok na to, aby przygotować się do obowiązku e-fakturowania. Dzięki EDI Comarch można rozpocząć ten proces już teraz.

DARMOWE DEMO COMARCH EDI KSEF JUŻ DOSTĘPNE

Comarch, globalny operator elektronicznej wymiany dokumentów oraz dostawca oprogramowania służącego do e-fakturowania, jest od początku zaangażowany w projekt KSeF. Dzięki temu już dzisiaj Comarch EDI, platforma do elektronicznej wymiany danych, jest w 100% zintegrowana z KSeF. Co to oznacza w praktyce? Wszyscy użytkownicy Comarch EDI mogą korzystać z rozwiązania, by wysyłać i odbierać faktury ustrukturyzowane oraz rejestrować je w Krajowym Systemie e-Faktur. Co ważne, mogą to robić bez ponoszenia większych kosztów inwestycyjnych lub wdrażania poważnych zmian w infrastrukturze IT.

Aby umożliwić przedsiębiorstwom przetestowanie procesów wymiany dokumentów po przejściu na e-fakturowanie, Comarch uruchomił w maju bezpłatną platformę demo Comarch EDI KSeF, z której mogą korzystać nowi i potencjalni klienci firmy. Obecni klienci mogą dodatkowo po wysłaniu faktur testowych do KSeF otrzymać ich status transmisyjny i walidacyjny, jak również UPO.

JAK PRZETESTUJESZ INTEGRACJĘ COMARCH EDI Z KSEF?

Dostępne są aż trzy możliwości testowania – wybór ścieżki zależy of faktu, czy użytkownik jest już klientem firmy Comarch.

Pierwszy schemat przeznaczony jest dla tych, którzy nie są użytkownikami Comarch EDI. Wystarczy, że wejdą oni na stronę zapisów na demo i dokonają rejestracji. Następnie otrzymają drogą mailową dane dostępowe. Przygotowane tam środowisko pozwoli im doświadczyć łatwości, z jaką można przesłać fakturę ustrukturyzowaną do KSeF.

Scenariusz numer dwa powstał dla klientów korzystających już z aplikacji webowej Comarch EDI (WebEDI). Mogą oni skorzystać z produkcyjnych faktur, które wysyłają już teraz do swoich partnerów biznesowych. Na potrzeby testu i zachowania środków ostrożności w kontekście danych poufnych faktury te zostaną przed wysyłką zanonimizowane. Ten scenariusz jest korzystny przede wszystkim dlatego, że taka faktura będzie zgodna zarówno z obecnym prawem, jak i z zakresem działań biznesowych danego użytkownika.

Trzecia opcja to rozwiązanie dla klientów korzystających z połączeń automatycznych między ich systemami wewnętrznymi (np. FK, ERP) a platformą Comarch EDI. W tym przypadku Comarch – po kontakcie Klienta z Service Desk Comarch – tworzy dedykowane środowisko testowe dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Klienci korzystający z automatycznych połączeń z platformą Comarch EDI (w standardowych specyfikacjach ECOD XML lub EDIFACT D96A) mogą zlecić konfigurację osobnej relacji dla faktury testowej z automatycznym generowaniem i przekazywaniem dokumentu do KSeF.

Status faktury można monitorować w narzędziu Comarch EDI Tracking, również udostępnianym bezpłatnie na potrzeby testów. Klienci z dedykowanymi specyfikacjami wdrożonymi w Comarch EDI na ich potrzeby będą mogli zlecić prace konwertujące do wymogów KSeF i wykorzystać je w późniejszym okresie na środowisku produkcyjnym KSeF.

JUŻ TERAZ ZACZNIJ PRZYGOTOWANIA DO OBOWIĄZKOWEGO E-FAKTUROWANIA

Choć wprowadzenie obowiązku e-fakturowania w Polsce planowane jest na 2023 rok, już teraz warto myśleć o tym, jak uzyskać pełną zgodność z KSeF. Wykorzystanie już dziś systemu Comarch EDI nie tylko pozwoli podatnikowi uzyskać pełną zgodność z KSeF, ale będzie niosło również ze sobą wiele innych korzyści w obszarze automatyzacji biznesu w tym obniżone koszty operacyjne i zwiększoną efektywność. Więcej informacji na stronie www.ksef.comarch.pl.


Najnowsze