31.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Powstaje baza dla śmigłowców w angielskim Yeovil

Grupa Leonardo rozpoczęła budowę zaawansowanego centrum logistycznego dla śmigłowców w południowo-wschodniej Anglii. Ośrodek, którego powierzchnia zajmie prawie 20 tys. mkw, powstanie na terenie zakładu produkcji śmigłowców Leonardo w Yeovil.

Wielka Brytania, podobnie jak Polska i USA, to macierzysty rynek Leonardo. Budowa centrum, jako lokalnej inwestycji, jest jednym z przykładów jak Grupa realizuje kierunki strategii i rozwoju. W kwietniu br. Leonardo otworzyła Śmigłowcową Akademię Szkoleniową w Filadelfii, z kolei w Świdniku Leonardo zainwestowała już blisko miliard złotych tworząc centrum doskonałości produkcji struktur lotniczych.

Centrum logistyczne ma zostać ukończone w czwartym kwartale 2022 r. W ramach projektu, istniejące magazyny zostaną połączone w ramach jednego, wszechstronnego węzła logistycznego.

Dzięki najnowszym technologiom ośrodek będzie kładł silny nacisk na zrównoważony rozwój. Będzie wyposażony w zbiorniki wykorzystujące wodę deszczową, oświetlenie w będzie całkowicie oparte na lampach LED, a w głównym magazynie zostanie zastosowany system odzyskiwania ciepła uzupełniony o nowoczesny system kontroli temperatury w biurach. Ponadto znajdzie się tam cały system punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowy węzeł obsłuży zakład produkcyjny w Yeovil i zapewni wsparcie w zakresie części zamiennych dla globalnej floty wiropłatów budowanych w zakładach Leonardo w Yeovil –będących jedynym brytyjskim producentem śmigłowców – i będzie wspierał zarządzanie oprzyrządowaniem do produkcji.

– Głównym celem węzła logistycznego znajdującego się w jednej lokalizacji na terenie zakładów Leonardo w Yeovil jest konsolidacja magazynowania w Yeovil. Ten supernowoczesny ośrodek usprawni zdolności operacyjne zakładów oraz obsługę klienta, umieszczając całe wsparcie logistyczne w jednym miejscu. Węzeł jeszcze bardziej wzmocni długofalowe zaangażowanie Leonardo w zakłady w Yeovil poprzez strategiczny rozwój tego węzła logistycznego wysokich technologii. Ponadto ukazuje on znaczenie kluczowych partnerstw branżowych poprzez naszą istotną współpracę w Kuehne+Nagel – powiedział Nick Whitney, dyrektor zarządzający w Leonardo Helicopters (Wielka Brytania).

KR

Najnowsze