20 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Dlaczego warto wybrać urlop w kraju?

Jeśli ktoś ma wątpliwości, dlaczego dobrze jest spędzić urlop w Polsce, po tylu miesiącach pandemicznego zamknięcia, gdy granice są otwarte i pojawiło się wiele zagranicznych ofert, powinien przeczytać ten artykuł.

Powodów, dla których warto wybrać się na wakacje w kraju, jest mnóstwo. Turystycznie Polska ma tak wiele do zaoferowania. Jest na wyciągnięcie ręki, różnorodna, piękna, smakowita, tradycyjna i nowoczesna, ale wciąż bardzo naturalna i nasza…– mówi Grażyna Wrona, Prezes mazowieckiego kompleksu hotelowego Manor House SPA****-Pałac Odrowążów*****.

Ostatnie półtora roku zatrzymało nas w domach, rzadziej podróżowaliśmy, mniej się spotykaliśmy. Jeśli decydowaliśmy się na podróże, to bliżej, w okolicy, by można było szybko i bezpiecznie wrócić, bez czekania na lotnisku, obowiązkowych testów, kwarantanny po powrocie. W rezultacie zaczęliśmy inaczej patrzeć na nasz kraj, który dotąd często przegrywał w urlopowych planach z zagranicznymi destynacjami. 

Warto na nowo odkrywać Polskę

To piękny kraj, niezwykle różnorodny, o sielskich krajobrazach, z wieloma przyrodniczymi perełkami i atrakcjami turystycznymi, ciekawą historią i dobrze zachowanymi zabytkami. To zapierające dech szlaki górskie, wodne i leśne, idealne do rekreacji i uprawiania różnych sportów. To także doskonałe zaplecze noclegowe i gastronomiczne, z luksusowymi kompleksami włącznie i smaczną, polską kuchnią, często urozmaiconą o regionalne potrawy. Wreszcie to pozwalające na szybki powrót do domu bliskie odległości i coraz lepsza sieć dróg oraz brak pandemicznych ograniczeń. Wakacje w kraju to wsparcie polskiej gospodarki i branży turystycznej, która bardzo mocno odczuła finansowe skutki pandemii.

– Na przestrzeni lat branża turystyczna w Polsce bardzo się rozwinęła, dziś wiele polskich obiektów prezentuje światowy poziom i często to nas podpatrują inni. Jestem dumna, że właśnie takim miejscem jest Manor House SPA. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się zostać hotelem bez dzieci, przygotowaliśmy pokoje dla alergików potwierdzone międzynarodowym certyfikatem, byliśmy pionierem wśród hotelowych restauracji we wprowadzaniu kuchni wegańskiej, od lat jesteśmy nagradzani tytułem najlepszego holistycznego hotelu SPA w kraju. Wypromowaliśmy w Polsce koncerty na gongi i lecznicze kąpiele ofuro. Biowitalne SPA specjalizuje się w energetycznych terapiach, a autorski program odmładzający pobudza procesy autoregeneracji organizmu. Dla bezpieczeństwa w całym kompleksie zastosowaliśmy system ożywiania wody. Korzystając z posiadanego zaplecza i wiedzy w czasie pandemii, zainicjowaliśmy tworzenie pobytów paramedycznych, które poprawiają zdrowie, odporność i samopoczucie. – tłumaczy Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Na sezon urlopowy 2021 Manor House SPA przygotował pakiet WAKACJE W SPA, który obejmuje:

– relaks w 10-hektarowym, zabytkowym parku z pomnikami przyrody, Witalną Wioską SPAi energetycznym Ogrodem Medytacji;

– noclegi w stylowo urządzonych, cztero- i pięciogwiazdkowych pokojach w  jednej z najstarszych posiadłości szlacheckich na ziemiach polskich;

– dobroczynne dla organizmu sesje w Łaźniach Rzymskich, kąpiele w bezchlorowym basenie, energetyzujące seanse w Komnacie Biowitalności, koncerty na gongi i misy tybetańskie,  prozdrowotne seanse w Chacie Solnej;

– wyśmienite dania kuchni polskiej i wegańskiej.

Kompleks Manor House SPA jest Polskim Centrum Biowitalności, enklawą ciszy, spokoju i dobrego nastroju, hotelem dla dorosłych, przyjaznym alergikom i weganom, z najlepszym od lat holistycznym SPA w kraju. Dosłownie wszystko tu sprzyja harmonii i równowadze, których tak bardzo teraz potrzebujemy.

Najnowsze