24.1 C
Warszawa
niedziela, 19 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Więcej zdrowia w słodyczach

Grupa Ferrero, światowy potentat na rynku słodyczy, w ciągu najbliższych miesięcy przejmie Eat Natural, producenta wysokiej jakości batonów zbożowych, zapiekanego muesli i granoli.

Grupy Ferrero, która w Polsce posiada własną fabrykę słodyczy, w swojej strategii założyła utrzymanie i umacnianie autentyczności marki Eat Natural przy jednoczesnym wspieraniu firmy w zdobywaniu nowych rynków oraz dostarczaniu na nie produktów, a także pozyskiwaniu nowych segmentów rynku.
W ramach tej transakcji Grupa przejmuje zakłady produkcyjne w Halstead w Wielkiej Brytanii, zachowując ten sam zespół kierowniczy i zatrudnionych już pracowników firmy. – Ze strategicznego punktu widzenia włączenie Eat Natural świetnie wpisuje się w plany Grupy Ferrero, która w dalszym ciągu wzmacnia swoje globalne wpływy i rozszerza ofertę produktów w segmencie zdrowych przekąsek – mówi Giovanni Ferrero, prezes zarządu Grupy Ferrero. – Eat Natural to firma rodzinna, której wartości są w dużej mierze zbliżone z naszymi. Tak jak my, wykazuje głęboką troskę o dobro konsumentów, środowiska naturalnego i społeczności, w których prowadzi swoje działania. Bardzo się cieszę, że będę mógł powitać Eat Natural w Grupie Ferrero.
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mogli dołączyć do Grupy Ferrero – mówi współzałożyciel Eat Natural, Praveen Vijh. – Ferrero to świetna firma i jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy zaproszenie, by wejść do jej rodziny. Wyznajemy wiele wspólnych wartości i mamy wspólną misję – sprawić, by zdrowsze przekąski stały się dostępne dla każdego. Tak jak my, Ferrero przykłada wielką wagę do doboru składników, uzyskania wyjątkowego smaku i tworzenia historii. Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia współpracy – dodaje.
Transakcja zostanie sfinalizowana w najbliższych miesiącach z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia i uzyskania pozwoleń organów regulacyjnych.

Najnowsze