19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Kwiaty za elektrograty

W najbliższy weekend rusza wiosenna edycja akcji „kwiaty za elektrograty” w sklepach Castorama. Do 10 kwietnia przyniesiony do sklepów zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, będzie można wymienić na wiosenne bratki.

Coraz większa ilość elektrośmieci i ich negatywny wpływ na środowisko zalicza się obecnie do największych problemów gospodarki. Produkcja sprzętów elektrycznych i elektronicznych stale rośnie. Zużyte urządzenia stają się odpadami, w tym również stare modele, które wypierane są z rynku przez kolejne technologiczne nowości. Wiosenne porządki w każdym domu są stałym elementem przygotowania się do otwarcia sezonu. W ich trakcie często znajdujemy zalegające domowe elektrośmieci, które wymagają właściwej segregacji, aby mogły zostać poddane odpowiedniemu procesowi utylizacji lub recyklingu.

Dlaczego warto segregować elektroodpady?

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, inaczej ZSEE, to wszystkie nieużywane, popsute urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie. Elektrośmieci posiadają liczne substancje szkodliwe np. rtęć, freon czy azbest, które po przedostaniu się do gleby, wód gruntowych bądź powietrza mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i naszego zdrowia. Świadoma segregacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zmniejsza ich ilość na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejsza ich negatywne oddziaływanie na środowisko.

Partnerem akcji „Kwiaty za elektrograty” jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO. W trakcie wydarzenia wszystkie sklepy Castorama zbierają zużyty sprzęt domowy w zamian rozdają wiosenne bratki w doniczkach wyprodukowanych w 100 proc. z recyklingu, czyli z materiałów biodegradowalnych, które są przyjazne środowisku – można je ponownie przetworzyć, rozkładają się w pełni podczas kompostowania. Każda osoba oddająca sprzęt może otrzymać do 10 bratków. Liczba otrzymanych kwiatów zależeć będzie od liczby i wielkości przyniesionych odpadów.

Jeszcze więcej informacji na ten temat na portalu RaportCSR.pl.

KAS

Najnowsze