27.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Skarżyński doktorem honoris causa UKSW

Wybitny otolaryngolog, twórca nowatorskich metod wszczepiania implantów słuchowych prof. Henryk Skarżyński otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nadanie tytułu stanowiło główną część obchodów święta.

W uchwale Senatu UKSW doceniono „wieloletnią działalność naukową i organizacyjną prof. H. Skarżyńskiego, która dowodzi, że jest on jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych specjalistów w zakresie nauk medycznych. Innowacyjna działalność laureata przyczyniła się do promocji osiągnięć polskiej nauki w świecie i jej rozwoju w kraju”.

– Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem starań UKSW o kształcenie przyszłych kadr medycznych. Prof. Skarżyński staje się niejako patronem Wydziału Medycznego, ponieważ otrzymuje na naszym Uniwersytecie pierwszy tytuł doktora honoris causa w zakresie nauk medycznych. Jesteśmy dumni, że tak znamienity człowiek, kreator i twórca współczesnych trendów medycznych, nauczyciel wielu pokoleń lekarzy i naukowców dołącza do wyjątkowego grona naszych doktorów honorowych – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Najnowsze