20 C
Warszawa
niedziela, 3 lipca 2022

Koniecznie przeczytaj

Skarżyński doktorem honoris causa UKSW

Wybitny otolaryngolog, twórca nowatorskich metod wszczepiania implantów słuchowych prof. Henryk Skarżyński otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nadanie tytułu stanowiło główną część obchodów święta.

W uchwale Senatu UKSW doceniono „wieloletnią działalność naukową i organizacyjną prof. H. Skarżyńskiego, która dowodzi, że jest on jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych specjalistów w zakresie nauk medycznych. Innowacyjna działalność laureata przyczyniła się do promocji osiągnięć polskiej nauki w świecie i jej rozwoju w kraju”.

– Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem starań UKSW o kształcenie przyszłych kadr medycznych. Prof. Skarżyński staje się niejako patronem Wydziału Medycznego, ponieważ otrzymuje na naszym Uniwersytecie pierwszy tytuł doktora honoris causa w zakresie nauk medycznych. Jesteśmy dumni, że tak znamienity człowiek, kreator i twórca współczesnych trendów medycznych, nauczyciel wielu pokoleń lekarzy i naukowców dołącza do wyjątkowego grona naszych doktorów honorowych – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Autor

Najnowsze