19.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja 2024

Jak przygotować się na konferencję branżową mając trądzik na brodzie?

Trądzik na twarzy jest jedną z tych przypadłości, którą ciężko nieraz przykryć makijażem. Szczególnie tyczy się to kobiet, które mogą borykać się z obniżoną samooceną i niskim poczuciem własnej wartości z tego powodu. Jeżeli dodatkowo mamy przygotować się na konferencję branżową, a właśnie wyskoczyła nam kolejna zmiana, trzeba będzie odpowiednio zadbać o naszą cerę. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Trądzik na brodzie – przyczyny powstawania

Trądzik w tym miejscu powstaje najczęściej wskutek zaburzeń gospodarki hormonalnej oraz nadaktywności gruczołów łojowych. W połączeniu z udziałem różnych czynników chorobowych oraz środowiskowych mogą się one nasilać. Możliwe przyczyny występowania tego typu zmian to między innymi różne odmiany, jak trądzik pospolity czy hormonalny. Przyczynia się do tego również niewłaściwa pielęgnacja, powodująca przesuszanie lub przetłuszczanie się skóry.

Podobnie jest w przypadku AZS. Wpisując w wyszukiwarkę ,,atopowe zapalenie skóry objawy” możemy zobaczyć, że odżywianie się produktami typu fast food może mieć duży wpływ na wygląd i jakość naszego naskórka. Dodatkowo negatywnie działa zanieczyszczenie powietrza oraz nadmierna ekspozycja na stres. Trądzik na brodzie może przybrać postać białych lub żółtych kropek, które wypełnione są sebum bądź ropną treścią, a czasem nawet płynem surowiczym. Wykwity mogą znajdować się zarówno na powierzchni twarzy, jak i pod skórą.

Jak pozbyć się trądziku na brodzie?

Zanim zaczniemy stosować inne produkty pielęgnacyjne niż dotychczas, lepiej skonsultować się ze specjalistą. Tylko wykwalifikowany dermatolog będzie w stanie dogłębnie zanalizować dany problem i zlecić odpowiednią kurację. Na taką wizytę należy przyjść bez makijażu, co ułatwi lekarzowi określić, z jakim rodzajem grudek i krostek zmaga się skóra. Często zlecane są także dodatkowe badania krwi, w których sprawdza się takie parametry, jak poziom żelaza, witaminy D3 czy cholesterol.

W zależności od stanu naszej cery dermatolog może przepisać nam specjalną maść na krosty, która ma pomóc w ich szybszym gojeniu. Jeśli jednak nie mamy przy sobie odpowiedniego specyfiku, możemy sięgnąć po domowe sposoby, które doraźnie wesprą nasz naskórek w walce z wypryskami i zmianami trądzikowymi.

Jak przygotować się na konferencję branżową mając trądzik na brodzie?

Jeśli za kilka dni mamy konferencję branżową, a na brodzie kilka wyprysków, nie ma czasu na wizyty u dermatologa. Konieczna jest zarówno poranna, jak i wieczorna rutyna. Na początku bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie twarzy. Aby nie zaogniać stanów zapalnych, jest to podstawa. Później warto jest zastosować peeling, które delikatnie złuszczy martwy naskórek i pozwoli krostce na samoistne ujście.

Następnie należy stonizować cerę i zastosować punktowy żel na wypryski. Sprawdzi się on świetnie w wysuszeniu i całkowitym zniwelowaniu pryszcza. Jednorazowo można także ukryć niedoskonałości pod podkładem czy korektorem. Dobrze jest także stosować krem nawilżający pod spód, aby skóra nadmiernie się nie wysuszyła.

Najnowsze