15.7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca 2024

#bethechange z Columbus Elite: Zawód OZE to niezależność biznesowa

Spółka Columbus Elite to organizacja otwarta na współpracę z przedsiębiorczymi ludźmi, którzy pragną rozwijać się w przyszłościowym sektorze OZE. Po 3 latach działalności zintensyfikowała procesy rekrutacyjne i do końca roku chce osiągnąć pulę blisko tysiąca współpracowników i partnerów.

Columbus Elite to spółka powstała w 2019 roku. Założycielami Columbus Elite są Paweł Bednarek, Rafał Kołłątaj oraz Dawid Zieliński, który jest także CEO Columbus Energy i prezesem stojącym na czele Grupy Kapitałowej Columbus. Dziś Columbus Elite jest największą organizacją sprzedażową branży OZE w Polsce i Partnerem pierwszego wyboru dla przedsiębiorców, chcących budować swój biznes w branży przyszłości. W ciągu 3 lat pozyskała ponad 27 000 Klientów i wypłaciła 130 mln złotych w sieć sprzedażową. Skupiona na technologii sprzedaży i szkoleniach spółka, jest częścią Grupy Kapitałowej Columbus Energy – najczęściej wybieranego dostawcy fotowoltaiki w Polsce. Od września br. zaczął się kolejny dynamiczny okres wzrostu tej organizacji.

Wraz z rozwojem całej Grupy Kapitałowej Columbus, rosną możliwości jej współpracowników. Podczas wrześniowego kongresu firmy wielu dyrektorów Columbus Elite awansowało na nowe stanowiska międzynarodowe. To wynik udanej współpracy i ekspansji na rynek zagraniczny. 

Grupa Kapitałowa Columbus odnotowuje stabilny wzrost. Jak wynika z ostatniego raportu kwartalnego całkowita moc zainstalowana w OZE przez całą organizację wciąż rośnie – już ponad 129 MW to wynik spółki Columbus Elite zarządzanej przez Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja. System efektywnych szkoleń konsekwentnie realizowany przez Zarząd przełożył się na sukces całej firmy – na dzień 30.09.2022 dostarczyła ona zieloną energię do ponad 27 000 klientów w całej Polsce. Spółka ma znaczący wpływ na rozwój OZE w Polsce i promowanie zeroemisyjnych rozwiązań, dzięki którym klienci mogą cieszyć bezpieczeństwem i niezależnością energetyczną.

Jak mówi Dawid Zieliński Prezes zarządu Columbus Energy: Organizacja Columbus Elite to nie tylko sprzedaż. To cały system współpracy ludzi, którzy chcą być niezależni finansowo razem z firmą, która dostarcza niezależność energetyczną. To nie jest biznes na trzy miesiące, na sześć miesięcy czy na rok. To jest biznes przynajmniej na dekadę. Jak ktoś będzie chciał, będzie mógł w nim zostać praktycznie na całe życie.

Paweł Bednarek Prezes zarządu Columbus Elite: Columbus Elite to dziś największa grupa sprzedażowa branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Nasza strategia to przede wszystkim odpowiednie zarządzanie kapitałem ludzkim. Chcemy przyciągać i zatrzymywać utalentowanych, ambitnych ludzi. Przeszkoliliśmy już ponad 500 liderów, dziś to oni prowadzą własne zespoły sprzedażowe i przekazują zdobytą wiedzę oraz doświadczenie. Od zawsze koncentrujemy się na współpracy jako podstawie sukcesu naszej organizacji. Definiujemy to pojęcie na nowo, ponieważ zależy nam, by nasi Partnerzy mieli dostęp nie tylko do najlepszej technologii i usług oferowanych przez Grupę Kapitałową, ale także do sprawdzonych biznesowych praktyk. Konsekwentnie tworzymy w Polsce nowy zawód na lata: zawód OZE.

Rafał Kołłątaj wiceprezes zarządu Columbus Elite: W centrum wszystkich naszych działań stawiamy na jakość. Dotyczy ona nie tylko dystrybuowanych przez nas produktów i technologii oraz usług od Grupy Columbus, ale także współpracy z naszymi Partnerami biznesowymi i współpracownikami. Nieustannie zwiększamy ilość oraz obszary tematyczne szkoleń dla naszych doradców by mogli rozwijać swoje umiejętności w tej dynamicznie zmieniającej się branży. Programy motywacyjne, największe konferencje OZE w Polsce, spotkania podnoszące kompetencje w ogólnopolskich i lokalnych grupach — to na pewno nasza wizytówka jako prężnej, zorientowanej na cel organizacji. Jak pokazał ogólnopolski kongres OZE zorganizowany przez naszą spółkę we wrześniu br., rynek rozwoju zawodowego jest głodny kompleksowych rozwiązań rozwojowych. A my właśnie takie zapewniamy.

Columbus Elite to ludzie. Sukces tej organizacji budują na co dzień współpracownicy i Partnerzy biznesowi koncentrujący się na pracy z zespołami w całej Polsce.

 Columbus Elite jest laureatem nagród w prestiżowych plebiscytach takich jak innowatory Wprost, Diamenty Forbes, Dobry Pracodawca 2021. Jednak przede wszystkim jest Partnerem, który pokazał skuteczne rozwiązania w skalowaniu biznesu przy jednoczesnym utrzymaniu efektywności. Ten potencjał rozwojowy wraz ze wsparciem Grupy Kapitałowej Columbus jest atrakcyjnym pakietem dla firm i organizacji z branży, poszukujących możliwości rozwoju w ramach konsolidacji.

We wrześniu br. odbył się Ogólnopolski Kongres Columbus Elite. Na najważniejszym wydarzeniu branży OZE spotkało się ponad 400 doradców energetycznych, managerów, dyrektorów i partnerów spółki, która przewodzi transformacji energetycznej Polski. Spółka nie zwalnia tempa – prowadzi rekrutacje i szkolenia w całym kraju.

artykuł partnera

Najnowsze