19.1 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Więcej wież dla operatorów telefonii komórkowej

Oferujący m.in. infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej Emitel nabył firmę ATC Polska – spółkę zależną American Tower Corporation w Polsce. Ta transakcja zwiększa całkowity portfel wież Emitela do 66. Ponad 635 z nich jest udostępnianych pod sprzęt telekomunikacyjny klientów firmy.

Portfel ATC Polska składa się z 65 nowoczesnych wież, które są wynajmowane wiodącym operatorom telefonii komórkowej na podstawie umów z długimi okresami najmu (średnio 14 lat pozostających w umowach najmu) oraz czynszami indeksowanymi wskaźnikiem powiązanym z inflacją. Wieże są rozmieszczone w atrakcyjnych lokalizacjach, które uzupełniają istniejącą sieć Emitela i mają niski wskaźnik obciążenia, zapewniając dostępne miejsce dla kolejnych klientów.

Nabycie ATC Polska zwiększa całkowity portfel wież Emitel do 667, z czego ponad 635 udostępnianych jest pod sprzęt telekomunikacyjny klientów firmy. Umacnia to pozycję Emitel w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej, w którym spółka jest wiodącym niezależnym operatorem, świadczącym usługi hostingu i inne usługi dla operatorów telefonii komórkowej, takich jak Orange, Play, Polkomtel i T-Mobile.

– Przejęte wieże są wysoce komplementarne z portfolio Emitela. Transakcja pozwoli nam pogłębić nasze relacje z operatorami komórkowymi i wzmocnić nasz szybko rozwijający się segment infrastruktury telekomunikacyjnej – powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel. Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki niemu sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, w tym zaawansowane instalacje DAS, uczestniczy w budowie Inteligentnych Miast w oparciu o technologie IoT i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Najnowsze