20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Ostatni dzwonek na udział w Konkursie „Teraz Polska”

Jest jeszcze czas, aby podjąć działania, które mogą dać firmie nowe, skuteczne narzędzie promocyjne, dzięki któremu w sposób wyjątkowy będzie mogła wyróżnić swą ofertę na rynku. Do końca stycznia – można zgłaszać produkty i usługi do XXXIV edycji Konkursu „Teraz Polska”. To jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich konkursów dla firm. Dotąd wyróżniono w nim ponad 800 laureatów. Dlaczego do tego grona, poza satysfakcją i prestiżem, warto dołączyć?

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, organizator konkursu „Teraz Polska”

Godło „Teraz Polska” ma ogromną rozpoznawalność

Z badań przeprowadzonych we wrześniu 2023 r. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że 87 proc. respondentów rozpoznaje Godło „Teraz Polska”, a ponad 70 proc. uważa, że produkty i usługi oznaczone symbolem „Teraz Polska” charakteryzują się wysoką i stabilną jakością, są nowoczesne oraz mają atut krajowego pochodzenia. Słowem – zdecydowana większość konsumentów nie dość, że prawidłowo kojarzy biało-czerwony znaczek, to jeszcze (bardzo słusznie) kojarzy go z wysoką jakością i polskością. Warto dodać, że 83 proc. badanych zadeklarowało, że obecność znaku „Teraz Polska” zachęca do zakupu.

Wszyscy Laureaci Konkursu otrzymają prawo do oznaczenia logo „Teraz Polska” nagrodzonych produktów i usług oraz skorzystania m.in. z działań promocyjnych oferowanych przez Fundację.

Tę pozytywną rozpoznawalność wspiera również pozytywny odbiór Konkursu w mediach.

W dobrym gronie – rodzina „Teraz Polska”

Wśród wspomnianych ponad ośmiuset laureatów są zarówno rynkowi giganci, cieszące się zasłużoną renomą instytucje, jak i mniejsze, rodzinne firmy, działające lokalnie. Dobrze pokazać się w takim gronie, a jeszcze lepiej wykorzystać to grono do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, które przyniosą namacalne korzyści. Aktywność Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego nie ogranicza się do organizowania Konkursu i corocznej gali. W ramach Klubów „Teraz Polska” odbywają się cykliczne spotkania z udziałem liderów biznesu, ekspertów, przedstawicieli świata kultury i sportu oraz decydentów. Niejedna znajomość nawiązana podczas klubowych spotkań zaowocowała interesującymi projektami!

Warto podkreślić, że sposób wyłaniania Laureatów jest w pełni transparentny. Pierwszy etap – to weryfikacja zgłoszeń przez ekspertów: profesorów uczelni, wybitnych specjalistów. To oni, bez żadnych zewnętrznych nacisków, oceniają, czy zgłoszony produkt bądź usługa spełniają konkursowe wymogi. Warto zaznaczyć, że dla naszych ekspertów nie mają znaczenia wielkość ocenianej firmy ani skala jej działania. Dla nich liczy się tylko jakość ocenianych produktów i usług. To zaś jest gwarancją, że nawet mały podmiot, ale z ciekawym produktem / usługą, ma szanse zyskać wysoką ocenę.

Te zgłoszenia, które przejdą przez eksperckie sito, trafiają do Kapituły, złożonej z osobistości ze świata nauki, kultury, polityki, gospodarki. To Kapituła finalnie wyłania Laureatów, których świat poznaje w dniu uroczystej Gali, na przełomie maja i czerwca.

Udział w Konkursie „Teraz Polska” jest odpłatny dla firm, co wynika w głównej mierze z konieczności wynagrodzenia ekspertów dokonujących oceny i wyboru produktów i usług. Jednak, zważywszy na przedstawione korzyści, środki zainwestowane w udział w Konkursie, przynoszą Laureatom niewspółmiernie wiele korzyści. Warto zainwestować te relatywnie niewielkie pieniądze!

Jak się zgłaszać?

Przypomnę raz jeszcze, do kiedy się zgłaszać: do 31 stycznia, ale oczywiście nie warto czekać do ostatniej chwili. Rejestracja odbywa się przez stronę konkursterazpolska.pl. Po zarejestrowaniu każda z firm otrzyma ankietę konkursową, którą należy wypełnić. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o Konkursie, jeśli macie pytania – zachęcam, piszcie i dzwońcie! Można się z nami kontaktować telefonicznie, pod numerem 22 8260191 lub via e-mail: konkurs@terazpolska.pl.  Warto wystartować w Konkursie „Teraz Polska”, bo warto dołączyć do najlepszych.

Źródło: Salon24.pl

Najnowsze