14.8 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Poznaliśmy kolejnych „Pracodawców Godnych Zaufania”

W środę odbyła się VIII. edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Nagrodzono firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbyła się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W tym roku wręczono dziewięć nagród.

 Podobnie jak w poprzedniej edycji, w skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu) i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

W VIII. edycji Konkursu wyróżniono następujące firmy: w kategorii „Programy stażowe” zwyciężyła firma Kapsch Telematic Services – za program skierowany do studentów uczelni technicznych i ekonomicznych oraz za międzynarodowy program wymiany pracowników i wewnętrzny programu stażowy; w kategorii „Wolontariat” nagrodzono firmę Leroy Merlin Polska – za Fundację Leroy Merlin, której misją jest rozwój społeczności lokalnych. W kategorii „Motywacja” zwycięska okazała się firma Benefit Systems – nagroda została przyznana za szeroki pakiet programów skierowanych do pracowników. W kategorii „Edukacja” nagrodzono firmę Lux Med – za możliwość rozwoju pracowników poprzez skierowane do nich programy edukacyjne. Firma Volkswagen Poznań okazała się najlepsza w kategorii Zdrowie, a została wyróżniona za kompleksową ofertę programów zdrowotnych, z których mogą korzystać pracownicy, w tym m.in. program zapobiegania rozwojowi chorób cywilizacyjnych czy program wsparcia zdrowia psychicznego. W kategorii Bezpieczeństwo zwyciężyła firma EmiTel – za działania w obszarze bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Spośród gmin najciekawszymi rozwiązaniami dla pracowników może pochwalić się Warszawa. Nagroda została przyznana miastu za działania w ramach programów stażowych i praktyk oraz na rzecz pracowników zwłaszcza w obszarach aktywizacji zawodowej osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

– Cieszymy się, że pracodawcy przykładają coraz większą wagę do komfortu pracy i starają się zbudować długofalową relację z pracownikami. To dobry sygnał dla polskiej gospodarki, dzięki lepszym warunkom pracy, większemu zaangażowaniu pracodawców, rośnie jakość życia Polaków, a także ich efektywność i kreatywność, przez co stajemy się bardziej konkurencyjni – podkreśla Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy, dla których tematyka pracownicza jest bardzo bliska. Nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Przemysław Wenerski, wydawca programu TVP „Alarm”, a także dziennikarz gospodarczy piszący dla PTWP – Bartosz Dyląg. Obaj panowie przez lata promowali dobre praktyki pracownicze.

Inicjatywa „Pracodawca Godny Zaufania” odbyła się w tym roku pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Sponsorem głównym wydarzenia są: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Diaverum Polska, a sponsorem Klub Integracji Europejskiej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze