e-wydanie

1.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Deweloper przebudował skrzyżowanie w Warszawie

Wygoda i bezpieczeństwo

Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Włochy zyskali wygodny przejazd w kierunku centrum i przejście dla pieszych. Na skrzyżowaniu jednej z największych arterii stolicy: al. Krakowskiej z ul. Instalatorów zakończyła się inwestycja, którą sfinansował deweloper nowego osiedla.

Dotychczas kierowcy wyjeżdżający z ul. Instalatorów mogli skręcać wyłącznie w lewo, w kierunku Okęcia. Po przebudowie, aby dostać się do centrum, nie muszą zawracać na kolejnych skrzyżowaniach: wystarczy przejazd przez torowisko i skręt w lewo. Zmian w ruchu wyczekiwali mieszkańcy okolicznych bloków, głównie ze względu na ułatwienia w przemieszczaniu się po stolicy, ale również licząc na poprawę bezpieczeństwa.

– Dzięki naszej inwestycji mieszkańcom osiedla znacznie poprawi się komfort komunikacyjny. Chcemy, aby nasza działalność nie kończyła się tylko na terenie osiedli, które budujemy. Bierzemy pod uwagę również lokalne potrzeby. Praktycznie w każdym projekcie wnosimy coś dodatkowego dla dzielnicy i lokalnej społeczności. Każda realizowana przez nas inwestycja wiąże się z nakładami na zmiany infrastrukturalne okolicy związane m.in. z modernizacją dróg publicznych czy doprowadzenia brakujących sieci i mediów. Poprawa komunikacji drogowej, którą dzięki tej inwestycji osiągniemy, budując lewoskręt z ul. Instalatorów do al. Krakowskiej, była naszym priorytetem – powiedział Jerzy Kuprijaniuk, przedstawiciel developera „Apartamenty Raków”. W ramach inwestycji postawiono trzy nowe przystanki autobusowe, zrekonstruowano dwa autobusowe oraz jeden tramwajowy, z czym łączyła się przebudowa trakcji oraz torów. Na ul. Instalatorów została położona nowa nawierzchnia asfaltowa i zmodernizowane latarnie oświetleniowe. Powstało również nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez al. Krakowską. Inwestycję na skrzyżowaniu realizowano częściowo w okresie, kiedy tramwajarze prowadzili prace związane z wymianą torowiska przebiegającego przez granicę dzielnic Ochota i Włochy. Zadowolenia z budowy lewoskrętu nie krył Artur Wołczacki, burmistrz Dzielnicy Włochy.

– Chcę podziękować za przebudowę tak ważnego dla nas skrzyżowania w imieniu mieszkańców, pieszych i osób poruszających się rowerami czy samochodami. To nowe skrzyżowanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym regionie.

Najnowsze