31.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Kongres Cyfryzacja Polskiej Gospodarki

W kwietniu „Dziennik Gazeta Prawna” organizuje w Warszawie drugą edycję Kongresu Cyfryzacja Polskiej Gospodarki.

W trakcie wydarzenia omówione zostaną zmiany, jakie czekają obywateli, urzędników i przedsiębiorców. Kongres ma przybliżyć także korzyści, jakie niesie za sobą cyfryzacja polskiej gospodarki.

Jednoznaczna definicja cyfryzacji jest trudna do określenia. Samo pojęcie dotyczy zespołu działań, których celem jest zamiana w systemach technicznych urządzeń opartych na technice analogowej układami cyfrowymi. W odniesieniu do polskiej gospodarki to przede wszystkim przedsięwzięcia, które zwiększają pulę usług publicznych dostępnych za pomocą drogi elektronicznej. Mianem cyfryzacji można też określić wszelkie projekty, które będą zachęcać obywateli do korzystania z Internetu oraz zwiększać ich cyfrowe kompetencje.

Niewątpliwie cyfryzacja przyniesie korzyści małym i średnim firmom, wspierając ich rozwój. Będzie także korzystna z punktu widzenia przeciętnego obywatela, który wiele spraw urzędowych będzie mógł załatwić bez wychodzenia z domu i żmudnego oczekiwania w kolejkach. Wszystko będzie przebiegać sprawniej i szybciej. Cyfryzacja gospodarki przyniesie ułatwienia w pracy urzędników administracji. Ogólnie rzecz biorąc, będzie korzystna dla wszystkich.
Uzależnienie gospodarki od rozwiązań cyfrowych ma jednak także swoje minusy. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga stałych dostaw prądu. Konieczna jest także stała łączność radiowa lub sieciowa umożliwiająca wymianę danych.

Kongres Cyfryzacja Polskiej Gospodarki odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. Jest organizowany już po raz drugi przez „Dziennik Gazetę Prawną” i ma odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, jak skutecznie budować nowoczesne państwo i cyfryzować polską gospodarkę. Tegoroczna edycja Kongresu obejmuje cztery panele dyskusyjne: E- -państwo coraz bliżej obywatela – wygodna, bezpieczna i sensowna e-administracja; „Jak opłacalnie inwestować i rozwijać się w cyfrowej gospodarce – digitalizacja i cyfryzacja usług drogą do taniego dotarcia do najbardziej odległych klientów”; „Jak zarobić na cyfrowym zdrowiu – cyfryzacja placówki ochrony zdrowia” oraz „Cyfryzacja rozliczeń podatkowych – wyzwania i ryzyka – e-faktury i e-paragony”.

W panelach dyskusyjnych uczestniczyć będą eksperci z różnych dziedzin, m.in. Jacek Matarewicz – lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, Wiesław Paluszyński – wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Agata Stremecka – prezes zarządu Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Patronat honorowy nad Kongresem objęło Ministerstwo Finansów.

PG

Najnowsze