8.6 C
Warszawa
czwartek, 29 września 2022

Na narty tylko z ubezpieczeniem

Koniecznie przeczytaj

Zbliżająca się zima powoduje, że zaczynamy planować doroczną eskapadę w góry, by móc uprawiać sport nieodłącznie związane z tą porą roku.

Musimy tutaj pamiętać, że standardowe ubezpieczenia turystyczne zazwyczaj nie dotyczą uprawiania sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych. Dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia zwartymi w umowie. Tam bowiem znajdują się definicje sportu wysokiego ryzyka i ekstremalnego, jakie uznaje nasz ubezpieczyciel. Jest to potrzebne, by właściwie wyliczyć ryzyko ubezpieczeniowe.

Przed wybraniem się w góry warto także wybrać się do lekarza i poddać się dokładnym badaniom, zwłaszcza motorycznym i wydolnościowym. Jest to o tyle istotne, ponieważ jeśli po wypadku pojawi się informacja, że w związku ze stanem zdrowia nie powinniśmy uprawiać sportów wysokiego ryzyka, to po prostu nie dostaniemy odszkodowania.

Istotne jest także, by pamiętać o tym, że standardowe ubezpieczenie OC, jakie jest zawarte w polisie turystycznej z reguły nie zawiera ochrony finansowej związanej z ewentualnym powstaniem szkód u osoby trzeciej. Które mogą wynikać w wyniku uprawiania sportu ekstremalnego.

Advertisement

Autor

Poprzedni artykułWizja rozwoju CSR
Następny artykuł„Kampania Złotej Wstążki”

Najnowsze