9.6 C
Warszawa
środa, 28 października 2020

Na narty tylko z ubezpieczeniem

Koniecznie przeczytaj

Pełzający lockdown

Nie zrobiono nic...

Górski Karabach. Nowe ludobójstwo Ormian?

Do tej wojny nigdy by nie doszło...

Lockdown w wersji pełzającej

Pod dyktando paniki

Perły polskiego biznesu

25 najbardziej przedsiębiorczych kobiet

Zbliżająca się zima powoduje, że zaczynamy planować doroczną eskapadę w góry, by móc uprawiać sport nieodłącznie związane z tą porą roku.

Musimy tutaj pamiętać, że standardowe ubezpieczenia turystyczne zazwyczaj nie dotyczą uprawiania sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych. Dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia zwartymi w umowie. Tam bowiem znajdują się definicje sportu wysokiego ryzyka i ekstremalnego, jakie uznaje nasz ubezpieczyciel. Jest to potrzebne, by właściwie wyliczyć ryzyko ubezpieczeniowe.

Przed wybraniem się w góry warto także wybrać się do lekarza i poddać się dokładnym badaniom, zwłaszcza motorycznym i wydolnościowym. Jest to o tyle istotne, ponieważ jeśli po wypadku pojawi się informacja, że w związku ze stanem zdrowia nie powinniśmy uprawiać sportów wysokiego ryzyka, to po prostu nie dostaniemy odszkodowania.

Istotne jest także, by pamiętać o tym, że standardowe ubezpieczenie OC, jakie jest zawarte w polisie turystycznej z reguły nie zawiera ochrony finansowej związanej z ewentualnym powstaniem szkód u osoby trzeciej. Które mogą wynikać w wyniku uprawiania sportu ekstremalnego.

Advertisement
Poprzedni artykułWizja rozwoju CSR
Następny artykuł„Kampania Złotej Wstążki”

Najnowsze

Zadbaj o swoje finanse, nie rezygnując z zakupów

Kontrolujesz wszystkie swoje wydatki i prowadzisz specjalne listy, które grupują je na poszczególne kategorie? Porządek w finansach zapewnia spokój, a często przekłada...

Czy możliwe jest bezpieczne korzystanie z chwilówek?

Szybkie pożyczki przez internet

Jak wybrać odpowiednie autocasco?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dodatkowego autocasco

Fiskus się miota

W sprawie tzw. faktur uproszczonych resort finansów i fiskus ciągle zmieniają zdanie

Strajk w skarbówce

W ramach protestu urzędnicy skarbówki wyłączyli komputery