20 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Porozumienie na multipleksie

Operator infrastruktury telekomunikacyjnej i spółka odpowiedzialna za nadawanie stacji NowaTV w naziemnej telewizji cyfrowej zakopały topór wojenny. Sprawa dotyczyła rozliczeń za dostęp do Multipleksu 8.

Firmy Emitel oraz TV Spektrum doszły do porozumienia w sprawie zakończenia dotychczasowego sporu sądowego, dotyczącego rozliczeń za usługi dostępu TV Spektrum do Multipleksu 8 w celu rozpowszechniania kanału Nowa TV.

Multipleks 8 powstał w 2016 r. i jednym z jej nadawców została spółka TV Spektrum. Nadawca twierdził, że multipleks ten sprawiał problemy, co doprowadziło do sprzedaży udziałów do Cyfrowego Polsatu. Spółka TV Spectrum rozpoczęła spór prawny z operatorem uznając, że nie płacił za przydzieloną częstotliwość proporcjonalnie do jej pokrycia technicznego.

Kilka dni temu strony zgodnie uznały, że podstawą rozliczeń jest zawarta w 2016 r. umowa. Strony nie ujawniają szczegółowych warunków ugody. Porozumienie doszło do skutku po przejęciu kontroli nad TV Spektrum przez Polsat. Zarządy Emitel i TV Spektrum są zadowolone z porozumienia, które kończy kilkuletni spór.

Najnowsze