21.7 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Kolejny szpital dołącza do grupy

Największa prywatna sieć medyczna w Polsce podpisała umowę z wielospecjalistycznym szpitalem św. Elżbiety na warszawskim Mokotowie. Placówka ma blisko 90-letnią historię – działa w niej sześć nowoczesnych ośrodków leczniczo-edukacyjnych, 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni. Pacjentami opiekuje się 230-osobowy zespół specjalistów, w tym 110 lekarzy, 70 pielęgniarek i personel pomocniczy. To już 11 szpital w Grupie Lux Med.

Szpital św. Elżbiety został założony w 1931 r. z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i od lat jest ważnym miejscem na mapie placówek medycznych w Warszawie.

Na powierzchni 14 tys. m2 znajduje się 140 łóżek oraz pięć sal operacyjnych. Szpital wyposażony jest w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, w tym urządzenia do obrazowania diagnostycznego – m.in. MRI, tomograf komputerowy czy mammograf. Działające w szpitalu ośrodki leczniczo- edukacyjne specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorobach kręgosłupa oraz technologii NanoKnife. Pacjenci mogą skorzystać także z konsultacji lekarzy 20 specjalizacji ,np. kardiologa, diabetologa, nefrologa czy okulisty. Szpital oferuje pacjentom rozbudowany zakres usług w ramach NFZ, a także FFS.

– Dołączenie Szpitala św. Elżbiety do Grupy Lux Med to ważny etap naszego dynamicznego rozwoju w zakresie szpitalnictwa. Najważniejszym celem jest dla nas zapewnienie pacjentom pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej. Szpital św. Elżbiety doskonale odpowiada na te potrzeby, oferując kompleksową opiekę – pełną diagnostykę i leczenie. Placówka ta to wyjątkowe miejsce o wspaniałej historii, w którym pracują wybitnej klasy specjaliści – jestem dumna, że możemy wspólnie pisać jej następne rozdziały – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

– To ważny moment w rozwoju szpitala. Cieszę się, że pozyskał wyjątkowego inwestora strategicznego i jestem przekonany, że Grupa Lux Med umożliwi dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów – dodaje Marek Stefański, dotychczasowy operator Szpitala św. Elżbiety.

We wrześniu Lux Med otworzył również nowe, 77. Centrum Medyczne w Warszawie. Placówka zlokalizowana jest w galerii handlowej Wola Park. Pacjenci mogą w niej skorzystać z szerokiego zakresu usług medycznych, w tym, dzięki współpracy z Centrum Medycznym MAVIT, z rozbudowanej oferty świadczeń okulistycznych. W nowym Centrum Medycznym znajduje się 16 gabinetów lekarskich w części ogólnej, a w przestrzeni pediatrycznej 3 gabinety przeznaczone do konsultacji dzieci zdrowych i 5 dzieci chorych.

– Jednym z priorytetów naszej Grupy jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do wysokiej jakości usług medycznych. Dlatego konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę i otwieramy kolejne centra medyczne w dynamicznie rozwijających się okolicach. Jednym z takich miejsc jest właśnie warszawska Wola, gdzie pracuje lub mieszka duża liczba naszych pacjentów – mówi prezes Rulkiewicz. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym MAVIT Grupa zapewnia pacjentom również rozbudowany zakres usług okulistycznych. Oprócz standardowych konsultacji, wykonuje się m.in.: pierwszy etap kwalifikacji do laserowej korekcji wad wzroku, kwalifikację do wszczepienia soczewek fakijnych, a także operację usunięcia zaćmy oraz jaskry i zaćmy z jaskrą.

– Stawiamy na skoordynowaną opiekę zdrowotną, dlatego dzięki obecności Centrum Medycznego MAVIT w Grupie Lux Med w nowej placówce świadczymy również wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki – dodaje Rulkiewicz. W 2019 r. Grupa Lux Med przejęła Centrum Medyczne MAVIT, do którego należy szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach. To uznana i wielokrotnie nagradzana sieć medyczna, działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od blisko 20 lat.

KK

Najnowsze