26.5 C
Warszawa
czwartek, 30 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Fundusze odrabiają straty

Aktywa ALIOR Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego przekroczyły ponad 1 mld złotych. Po trudnym II kwartale 2020 r., w III Alior TFI osiągnął rekordową sprzedaż netto zarządzanych przez siebie funduszy inwestycyjnych na poziomie 287 mln zł.

Alior TFI nie tylko odrobił straty z pierwszej połowy roku, spowodowane pandemią COVID-19, ale w stosunku do stanu z końca 2019 r. spółka zwiększyła aktywa pod zarządzaniem w funduszach otwartych o 26 proc., a od końca III kwartału 2019 r. aż o 73 proc.
– Ostatni rok był bardzo wymagający dla funduszy inwestycyjnych. Załamanie na rynkach finansowych spowodowane pandemią, w połączeniu z największą w historii polskiego rynku finansowego falą umorzeń jednostek, odcisnął swoje piętno na całej branży zarządzania aktywami. Dzięki odpowiedniej strategii oraz profesjonalnemu podejściu wypracowaliśmy rekordowy wynik – powiedział Dariusz Szwed, prezes zarządu Alior TFI.
W ostatnich miesiącach Alior TFI uporządkowało swoją ofertę produktową, dokonując połączenia niektórych subfunduszy wchodzących w skład ALIOR SFIO. W efekcie na ten moment do dyspozycji klientów jest siedem subfunduszy.

Najnowsze