19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

P3 inwestuje w miejską logistykę

Firma P3 zakupiła dwie działki położone w aglomeracji warszawskiej, na których powstaną parki P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II. Logistyka miejska to jedno z priorytetowych działań dewelopera w Polsce.

Nowe projekty spółki mają być odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży e-commerce w Polsce i zwiększone zapotrzebowanie na magazyny zlokalizowane m.in. w granicach dużych miast, głównie po to, aby sprawniej dostarczać zamówienia do klientów.
Pierwszy z parków – P3 Warsaw I powstanie przy południowej granicy Warszawy, w gminie Lesznowola, oddalonej o ok. trzynaście km od obwodnicy i osiem km od drogi ekspresowej S8. Projekt zakłada realizację dwóch budynków BTS o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2. Budynki będą miały ponadstandardową wysokość i zwiększoną nośność posadzki.
Z kolei teren, na którym powstanie park P3 Warsaw II, znajduje się przy ul. Faradaya w Warszawie. Obszar ten jest dobrze skomunikowany z innymi rejonami Warszawy dzięki przystankom linii autobusowych i tramwajowych oraz drogi ekspresowej S8. Dwa obiekty typu BTS w tej lokalizacji będą miały łączną powierzchnię 24 tys. m2.
W obu magazynowych obiektach, zarówno w P3 Warsaw I, jak i P3 Warsaw II, zostaną zastosowane energooszczędne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good. – Dostrzegamy ogromny potencjał rynku magazynowego w regionie Mazowsza. Wg analiz rynkowych już teraz blisko jedna czwarta powierzchni magazynowej dla branży logistycznej jest ulokowana w aglomeracji warszawskiej. Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień online i coraz większych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej tzw. klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu i możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców – tłumaczy Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.
Obecnie P3 ma w swoim portfolio w województwie mazowieckim nieruchomości w takich lokalizacjach jak Błonie, Mszczonów oraz Grodzisk Mazowiecki.

Najnowsze