20.4 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca 2024

Mennica z prestiżową nagrodą

Warszawski kompleks biurowy Mennica Legacy Tower zwyciężył w plebiscycie European Property Awards, wyłaniającym najlepsze projekty nieruchomościowe w Europie.

Obiekt zrealizowany przez GGH we współpracy z Mennicą Polską otrzymał tytuł najlepszej inwestycji w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”. Architektura obiektu i zastosowane w nim technologie zostały docenione przez kapitułę konkursu European Property Awards. Dodatkowo, w pierwszym etapie plebiscytu, inwestycja została wyróżniona w kategorii „Commercial High-Rise Development for Poland”. – To ogromna radość, że Mennica Legacy Tower została doceniona przez kapitułę tak znamienitego. międzynarodowego plebiscytu. Cieszymy się, że nasz flagowy projekt z powodzeniem konkuruje z innymi realizacjami. Przystępując do realizacji Mennica Legacy Tower chcieliśmy, aby odzwierciedlała ona naszą pasję i dążenie do perfekcji. W efekcie powstał budynek, który już teraz wyznacza nowe standardy w swojej kategorii – komentuje Cezary Jarząbek, założyciel i prezes GGH. – W Goettsch Partners wierzymy, że budynki powinny wychodzić poza swoją podstawową rolę – wzmacniać i podkreślać charakter krajobrazu oraz wpływać na poprawę wizerunku miasta. Dzięki takim atutom, jak bogate zaplecze usługowo-handlowe oraz przestronne ogólnodostępne place i pasaże z elementami małej architektury, Mennica Legacy Tower stanowi przykład inwestycji, która wpisuje się w miejską przestrzeń. Jesteśmy dumni, że kompleks znalazł się w gronie laureatów tak prestiżowej narody – mówi Joachim Schuessler, dyrektor w Goettsch Partners.
European Property Awards to jeden z programów regionalnych, które tworzą konkurs International Property Awards. Plebiscyt organizowany jest od 1994 roku. W ubiegłym roku uczestniczyły w nim projekty ze 130 krajów, których łączna wartość przekroczyła 50 mld funtów.
Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni ponad 65 tys. m2 tworzy 140-metrowa wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni. Głównym najemcą Wieży jest mBank, który na swoją siedzibę wynajął ponad 45 tys. m2. W przestrzeniach wieży Mennica Legacy Tower, oprócz centrali mBanku, znajdą się również biura GGH oraz Mennicy Polskiej. Ofertę budynku uzupełnią koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit. Z kolei, wyłącznym najemcą biurowym Budynku Zachodniego jest globalna firma WeWork oferująca powierzchnie coworkingowe. Biura WeWork w budynku Mennicy są zarazem największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W budynkach kompleksu zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne a także najnowsze technologie mobilne.
Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiadała renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago we współpracy z pracownią projektową Epstein. Inwestycję zrealizowała firma Warbud.

Najnowsze