21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Nagrodzą bohaterów

Fundacja Dorastaj z Nami, wspólnie z portalem Defence24.pl, uhonoruje funkcjonariuszy służb publicznych specjalnymi nagrodami.


Orzeł Służby Publicznej to wyróżnienie, przyznawane w tym roku po raz pierwszy i przeznaczone dla żołnierza albo funkcjonariusza jednej ze służb publicznych w Polsce, który w czasie pełnienia służby albo już po jej odbyciu wykazał się bohaterską i odważną postawą w swoim działaniu na rzecz innych osób.

Do ogłoszonego na początku roku konkursu napłynęło prawie 30 zgłoszeń z całej Polski. Wszystkie spełniały wymogi formalne regulaminu i zostały przesłane z jednostek organizacyjnych wojska, policji, straży pożarnej i straży granicznej. – Każde konkursowe zgłoszenie to osobna, przejmująca historia, to czyjeś uratowane życie albo ocalona z pożaru rodzina, to mnóstwo bezinteresownej pomocy i poświęcenia, które budzą szacunek. I które zasługują na nagrodę Orła Służby Publicznej – przekonują organizatorzy konkursu.

Kapituła wyłoniła pięć nominacji do Nagrody.

W skład Kapituły Nagrody Orzeł Służby Publicznej weszli: Magdalena Pawlak, prezes Fundacji Dorastaj z Nami – Przewodnicząca Kapituły; Piotr Małecki, prezes Defence24; gen. broni w st. spocz. Edward Gruszka, doradca ministra obrony narodowej; Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”; Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego; Magdalena Rigamonti, dziennikarka Onetu, publicystka; Jan Adam Księżyk, członek Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie, radca prawny; ppłk Katarzyna Rzadkowska, dyrektor Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Wyniki pracy kapituły poznamy 6 maja podczas uroczystej gali.

Inicjatorzy nagrody; Fundacja Dorastaj z Nami oraz Defence24.pl będą przyznawać ją corocznie, podczas gali w ramach międzynarodowej konferencji Defence24 Days, która jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej konferencją poświęconą zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa. To wiodące wydarzenie dla sektora zbrojeniowego oraz branż związanych z bezpieczeństwem obywateli, przedsiębiorstw oraz administracji publicznej.

Nagroda Orzeł Służby Publicznej będzie wręczana wraz z nagrodami Orły Bezpieczeństwa, które wyróżniają osoby i instytucje w sposób szczególny przyczyniające się do wzmacniania obronności naszego kraju.

DKR

Najnowsze