18.1 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Bezpłatna opieka dla osób, które straciły pracę

Pracownicy, którzy korzystali dotychczas z medycznych pakietów korporacyjnych, a którzy zostali zwolnieni w związku z epidemią koronawirusa, nadal mogą liczyć na opiekę.

Lux Med będzie obejmował te osoby opieką w ramach pakietu usług medycznych „Pomoc”. Aby dołączyć do nieodpłatnego programu, który obejmuje m.in. wizyty i konsultacje (również online) u lekarzy specjalistów, wystarczy wypełnić wniosek.

– Jako jeden z największych pracodawców zdajemy sobie sprawę, jak trudna sytuacja panuje obecnie na rynku. Część firm jest zmuszona do zwolnień pracowników, a jednoosobowe przedsiębiorstwa do zawieszenia czy zamknięcia działalności. Nie chcemy, aby nasi dotychczasowi pacjenci oraz ich rodziny pozostali bez opieki medycznej. Na te najtrudniejsze i najbardziej stresujące, najbliższe miesiące przygotowaliśmy dla nich i ich dzieci pakiet „Pomoc”. Dzięki niemu osoby tracące pracę w związku z epidemią będą mogły nieodpłatnie kontynuować korzystanie z naszej opieki zdrowotnej – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Opieka medyczna w ramach pakietu będzie obowiązywała od daty utraty zatrudnienia lub zawieszenia czy zamknięcia działalności gospodarczej, nie wcześniej jednak niż od 1 maja do końca sierpnia br. Pakiet „Pomoc” daje możliwość korzystania z opieki medycznej, na którą składają się wizyty i konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów oraz dostęp do podstawowej profilaktyki i diagnostyki. Pakiet obejmuje także usługi, które nie wymagają wychodzenia z domu, takie jak porady telemedyczne czy konsultacje online z lekarzem. Z oferty mogą też korzystać dzieci pracowników, które były objęte pakietem pracowniczym rodzica w chwili jego zwolnienia. Aby zgłosić się do pakietu, należy pobrać, wypełnić i przesłać wniosek dostępny na stronie przychodni.

WK

Najnowsze