12.8 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Toruń, nowe wyzwania dla Niepodległej

Zbliża się kolejna edycja Welconomy Forum w Toruniu.

To jedna z największych imprez ekonomicznogospodarczych w Polsce, w której co roku biorą udział przedstawiciele rządu i samorządów, politycy i eksperci, przedstawiciele nauki i przedsiębiorcy. Ci ostatni stanowią największa grupę prelegentów. Podczas ostatniej edycji organizatorzy gościli m.in. przedstawicieli takich firm jak Jeronimo Martins Polska, czy PZL-Świdnik.

W minionym roku świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – był to czas na refleksję dotyczącą przyszłości naszego kraju, planów inwestycyjnych, nawiązywania i umacniania międzynarodowych sojuszy, czy zwiększania bezpieczeństwa kraju. Tegoroczna, XXVI już edycja Forum Gospodarczego odbywa się pod hasłem „Niepodległa – nowe wyzwania”. Podczas Welconomy Forum zaproszeni eksperci i goście dyskutować będą na tematy gospodarcze w obliczu nowych wyzwań stojących przed niepodległą Polską. Będą rozmawiać o tym, jak będą wyglądały miasta przyszłości, jak zbudować gospodarkę opartą na wiedzy przy współpracy przemysłu obronnego czy jaka przyszłość czeka Centralny Port Komunikacyjny. Podczas dwóch dni Forum spodziewanych jest ponad dwa tysiące gości, zarówno reprezentujących stronę biznesową, ekspercką, jak i rządową.

Toruń nowe wyzwanie dla niepodległej

 

Jak co roku, podczas Forum organizatorzy wspierać będą polskich przedsiębiorców w nawiązywaniu biznesowych relacji zagranicznych, umożliwiając ekspansję polskich firm. W tym roku celem potencjalnych ekspansji będzie Brazylia – kraj, w którym istnieje największa po Stanach Zjednoczonych Polonia na świecie i który jest najważniejszym partnerem handlowym Polski w Ameryce Łacińskiej. Welconomy Forum w Toruniu zostanie zainaugurowane już w najbliższy poniedziałek, 18 marca. W sesji plenarnej udział wezmą m.in. prof. dr hab. inż. Michał Kleiber, Polska Akademia Nauk; Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska; dr Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju; Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji; prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach; dr Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services; Adam Banaszak, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Najnowsze