20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Technologia w służbie tradycji

Veriori SA

Polska firma kryptograficzna Veriori SA podpisała pierwszą w Polsce umowę na znakowanie produktów spirytusowych kryptograficznym kodem 2D. Wcześniej, jako jedyna wśród ponad 500 wystawców, zdobyła aż dwa złote medale na zakończonych niedawno prestiżowych Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lépine 2019 pod patronatem Prezydenta Francji.

Mazurska Manufaktura Alkoholi to pierwszy polski producent, który zdecydował się na wprowadzenie najnowocześniejszej technologii autentyfikacji i kontroli produktów, którą oferuje innowacyjna polska firma Veriori SA. – Zastosowana na potrzeby Mazurskiej Manufaktury Alkoholi technologia zabezpieczania naszego kodu krypto 2D jest unikatowa w skali świata. Kod posiada m.in. dodatkową, ukrytą warstwę zabezpieczającą, która nie jest czytelna dla standardowych czytników, ale można go skanować i skutecznie odczytać przy użyciu nawet zwykłych smartfonów, które używają bezpłatnej aplikacji VERIORI dostępnej już na Google Play i AppStore. Zastosowanie tego kodu to skuteczny sposób na walkę z podróbkami produktów naszego klienta – mówi Paweł Stopczyński, dyrektor Działu Badan i Rozwoju firmy Veriori SA.

– Nasze produkty – wódki i nalewki, jak również nowy, nieznany dotąd na polskim rynku alkohol typu „kraft” tworzymy w oparciu o tradycyjne receptury i procesy – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufaktury Alkoholi.
– Jednak tradycyjne podejście postanowiliśmy wzbogacić o nowoczesne technologie, a konkretnie o rozwiązanie renomowanej firmy Veriori SA. Pozwoli to na skuteczną walkę z podróbkami, będzie także ukłonem w stronę konsumentów, którzy uzyskają dostęp do dodatkowych informacji przy użyciu zwykłego smartfona – dodaje Gromek. Systemy kryptograficzne Veriori to nie tylko nagrodzony w Paryżu złotem kod kryto 2D, ale również aplikacje służące m.in. do niezaprzeczalnej autentyfikacji towarów, dokumentów, monitorowania łańcuchów dostaw w środowisku blockchain, jak również dedykowanych, specjalistycznych rozwiązań kryptograficznych przeznaczonych dla polskich instytucji publicznych oraz dużych korporacji prywatnych w Polsce i za granicą.

Polska firma kryptograficzna Veriori SA podpisała

pierwszą w Polsce umowę na znakowanie produktów

spirytusowych kryptograficznym kodem 2D. Wcześniej,

jako jedyna wśród ponad 500 wystawców, zdobyła aż dwa

złote medale na zakończonych niedawno prestiżowych

Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours

Lépine 2019 pod patronatem Prezydenta Francji.

Najnowsze