e-wydanie

4.5 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Nowa normalność

– Po odmrożeniu gospodarki, zniesieniu zasad izolacji społecznej nie wrócimy do świata, który znaliśmy sprzed pandemii – powiedział dla ISBTech Andrzej Kozłowski, prezes spółki Emitel. Ekspert zauważa, że teraz procesy digitalizacji biznesu i życia codziennego przyspieszą.

Andrzej Kozłowski przekonuje, że minęły dopiero dwa miesiące to, jak ostatecznie ukształtuje się świat, jeszcze nie jest wiadome. Zasady współpracy z dostawcami i kontrahentami mogą się zmienić, a dla wielu firm oznacza to przebudowę całego łańcucha dostaw. Jak zauważa Kozłowski, narzędzia komunikacji przeszły pozytywnie test w czasie pandemii. Wiele firm, w tym również Emitel, potrafiły dostosować się i efektywnie działać korzystając z tzw. home office. Dostęp do Internetu i stabilne łącze są dziś, w obecnej trudnej sytuacji, tak samo ważne jak energia elektryczna.

– Kluczowy dla przyszłości będzie dalszy rozwój rozwiązań z zakresu IoT i SmartCity. Pozwolą nam załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu, a inteligentne urządzenia typu wearables będą wyposażane w coraz więcej czujników monitorujących nasz stan zdrowia. Internet rzeczy zacznie zagarniać coraz więcej obszarów życia codziennego. W medycynie jest to już tak powszechne, że doczekało się własnej nazwy – IoMT (Internet of Medical Things) – powiedział prezes Emitel.

Według eksperta trendy technologiczne się nie zmienią, ale przyspieszą. Czeka nas robotyzacja przemysłu, rozwój ASI (Artificial Superinteligence), inteligentnych rozwiązań dla miast i urządzeń Internetu rzeczy. Wszystkie nowe rozwiązania, praca w trybie zdalnym, większe wykorzystanie chmur obliczeniowych, czujniki i urządzenia, które nosimy przy sobie, będą produkowały coraz więcej danych. I na zwiększone zapotrzebowanie na przesyłanie danych musimy przygotować infrastrukturę. Szybka budowa sieci 5G właśnie nabrała jeszcze większego sensu – podsumował prezes Kozłowski.

Źródło: ISBTech

Najnowsze