19.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja 2024

Inwestuj mądrze! W wyjątkowe zabytki Arche!

Arche SA od kilkunastu lat tworzy polską sieć wyjątkowych hoteli. Większość powstaje w obiektach zabytkowych, które dzięki inwencji zespołu Arche dostają nowe życie. Nazywamy naszą sieć kolekcją, bo to przez lata tworzony z potrzeby serca zbiór obiektów niepowtarzalnych, z historią w tle i z niezwykłym potencjałem. Mamy ambicje, aby być największą marką hotelową, bo najciekawszą polską marką hotelową już jesteśmy. A największą polską siecią hotelową w systemie inwestycyjnym już jesteśmy!

Obecnie mamy 15 hoteli z ok. 3150 pokojami. Na tę chwilę najbardziej rozpoznawalne są: Zamek Janów Podlaski, Pałac i Folwark Łochów, Cukrownia Żnin czy Hotel Tobaco w Łodzi. W budowie są trzy kolejne, w przygotowaniu kilka następnych. Nie zwolniliśmy tempa, mimo sytuacji pandemicznej. Wręcz przeciwnie, uznałem, że kiedy inni zwolnili, to dla nas przyszedł czas na podkręcenie obrotów. Lubię trudne sytuacje, napędzają mnie do działania, dlatego nie załamałem się tym, co dzieje się wokół, a wręcz przeciwnie, zmotywowało mnie to do większej kreatywności, czego owoce zbierać będziemy jako firma już niebawem. Jednym z projektów, który zrodził się w mojej głowie w tym niespokojnym czasie, jest produkcja jednostek hotelowych na bazie kontenerów morskich rozstawianych w różnych ciekawych miejscach, w ramach hotelu rozproszonego pod marką Arche Siedlisko. Zmieniły się też i rozwinęły nasze już istniejące hotele. Oprócz tradycyjnej działalności hotelarskiej będą pełniły wiele innych funkcji. Będą lokalnymi centrami dla społeczności, centrami kultury, przestrzenią do pracy biurowej. Goście znajdą tu także pokoje na długie pobyty czy delikatesy z produktami regionalnymi. Nasze hotele to także miejsce aktywności oddziałów Fundacji Leny Grochowskiej ze stanowiskami pracy dla osób niepełnosprawnych i Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Inspirująca praca

Praca z zabytkowymi obiektami to nie jest praca łatwa, za to niezwykle inspirująca. Z szacunkiem podchodzimy do zastanej tkanki obiektów. Zostawiamy absolutnie wszystko, co jest możliwe, ale też wprowadzamy zupełnie nowe elementy. Nie robimy kopii, nie bawię się w odtwarzanie czegoś. Nie zawsze jednak nasza praca to praca z zabytkami. Mamy w swoim portfolio równie ciekawe inwestycje nowoczesne, jak np. Hotel Poloneza w Warszawie. Mamy tutaj do czynienia z nietuzinkowym przedsięwzięciem. Arche Hotel Poloneza to hotel stworzony tak, by chciało się w nim po prostu zamieszkać. To także miejsce, w którym będzie możliwość poznawania ludzi, swobodnej atmosfery pracy, odpoczynku i wyjątkowego klimatu. Dlatego aż połowa miejsc w nowym hotelu będzie przeznaczona dla gości, którzy zatrzymają się w nim na co najmniej miesiąc. Celem, który przyświecał nam podczas tworzenia Arche Hotelu Poloneza, było stworzenie przestrzeni dla ludzi miasta, w których dynamicznym trybie życia potrzeba pracy przeplata się z potrzebą wypoczynku – to bez wątpienia kusząca zachęta dla przyszłych gości. W ten nie do końca zabytkowy charakter wpisuje się też najnowsza inwestycja Arche w Nałęczowie. Przy ul. Spółdzielczej 4b znajduje się pustostan – niedokończone sanatorium, którym miało być w latach 80. Arche jest obecnie w trakcie przygotowania inwestycji hotelowej z dużym zapleczem rekreacyjno-rehabilitacyjnym. W obiekcie znajdzie się około 300 pokoi, basen, spa, centrum rehabilitacyjne, kręgielnia, centrum konferencyjne, restauracja, bar na tarasie z przepięknym widokiem na miasto i zieleń. Sam Nałęczów zaś,  zwany dawniej Nałęczów Zdrój, to miasto położone w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, zamieszkiwany przez prawie 4000 mieszkańców. To jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu przede wszystkim choroby: wieńcową, nadciśnienie tętnicze, nerwice serca i stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego. W powrocie do zdrowia pomaga tutejszy mikroklimat sprzyjający naturalnemu obniżeniu się ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszeniu dolegliwości serca. Nałęczów posiada również dobre warunki dla rehabilitacji ruchowej.

Pociągają mnie trudne sytuacje

Od roku jestem niesamowicie nakręcony. Zrobiłem sobie kwarantannę i wyjechałem na 1,5 miesiąca z firmy. Mieszkam na wsi, na odludziu, pracuję fizycznie i cenię to sobie. Pojawiło mi się w tym czasie w głowie wiele świetnych pomysłów i teraz wdrażam je w życie. Od kiedy wróciłem do pracy, jestem bez przerwy w ruchu, a myślałem, że mnie już nic ciekawego spotka. Myślę, że z tego wynika strategia naszej firmy. Tam, gdzie jedni wychodzą, my wchodzimy. Ba, ja nigdy nie czytałem żadnego biznesplanu! Mnie pociągają trudne sytuacje, w zwykłych po prostu się nudzę. Dlatego tworzę miejsca niezwykłe, które nie tylko cieszą oko, ale stanowią też doskonały produkt inwestycyjny.

Wartość inwestowania w zabytki

A inwestowanie w zabytki jest podwójnie bezpieczne. Wartość zabytków w czasie będzie rosła szybciej niż innych nieruchomości, a inwestując w nie, można czuć się patriotą. To ochrona naszego dziedzictwa, historii. Inwestowanie w systemie condo, gdzie nabywca pokoju hotelowego czerpie z niego zyski, nie martwiąc się o jego obłożenie, jest coraz bardziej popularne. Ta bezobsługowa inwestycja możliwa jest dzięki nieustannie doskonalonemu przez Arche zarządzaniu. Uzyskujemy ponadprzeciętne wyniki, a w przyszłości będą one jeszcze lepsze. Transparentne zasady rozliczeń dają gwarancję naszym inwestorom. Razem możemy zbudować silną, wyróżniającą się markę. Inwestując z Arche w condohotele mamy możliwości dołożyć do emerytury lub nawet zamieszkać w jednym z obiektów z mieszkaniami senioralnymi z dostępem do opieki, lekarzy, rehabilitacji. Możemy również kupić lokal dziecku lub wnukowi, aby nauczył się gospodarować własnymi środkami. Naszym inwestorom dajemy możliwość wymiany zakupionego pokoju na nowy w ciekawszej inwestycji, będziemy też pośredniczyć obrotem lokalami na rynku wtórnym. Inwestując z Arche, wspierasz Fundację Leny Grochowskiej, pośrednio pomagasz repatriantom w powrocie do Polski, a osobom niepełnosprawnym w podjęciu pracy.

Świadome zarządzanie

Grupa Arche z sukcesem zarządza nieruchomościami w Systemie Arche już od ponad 20 lat, co przekłada się na wielu zadowolonych i wiernych inwestorów. Zysk gwarantowany jest na poziomie nie mniejszym niż 5 proc. ceny netto lokalu rocznie. Górnej granicy nie ma. W przypadku zakupu lokali w trakcie budowy nabywca uzyskuje pewnego rodzaju lokatę w wysokości 3-4 proc. rocznie. Pokoje hotelowe mają powierzchnię od 15 m2 do nawet ponad 100 metrowych apartamentów. Inwestycja rozpoczyna się od 120 tys. zł netto. Zyski są wypłacane co miesiąc, a inwestycja jest bezobsługowa, nasi Inwestorzy nie muszą robić nic, nawet faktury Arche wystawia w ich imieniu. Jesteśmy na tyle związani z naszymi Inwestorami, że mimo zapisów w umowach o sile wyższej, którą była/jest na pewno pandemia, gwarantowane zyski, również za 2020 r., zostały wypłacone wszystkim inwestorom. My możemy stracić, ale nasi inwestorzy nie.

Władysław Grochowski

prezes zarządu Grupy Arche

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze