13.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Instytut wybrał ambasadorów

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”. Nagrody wręczono laureatom podczas I Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP.

W 2021 r. Instytut Biznesu zdecydował o wystawianiu Certyfikatów Jakości. Celem inicjatywy jest wyróżnienie produktów i usług o sprawdzonej wysokiej jakości oraz ciekawych rozwiązań, w różnych branżach i dziedzinach gospodarki, a także podkreślenie ich zalet i wyjątkowości.

Kongres ESG – Polska Moc Biznesu odbył się w dniach 3-5 listopada 2021 r. Wzięło w nim udział ponad 150 ekspertów reprezentujących NGO, naukę, biznes, samorządy i rząd. Rozmawiano m.in. na temat społeczeństwa, gospodarki i ekologii.

– Obecnie wydaje się, że znakomita większość ofert charakteryzuje się porównywalną jakością i że pole rywalizacji przeniosło się na obszary cenowe lub bardziej wyrafinowane, takie jak np. marketing narracyjny itp. Okazuje się jednak, że jakość ma swoją cenę, a chęć jej obniżania w walce konkurencyjnej sprawia, że oferty tyko pozornie są tej samej jakości – czytamy w komunikacie Instytutu. Różnice w jakości odkrywają klienci, po podjęciu decyzji zakupowej. Dotyczą one innego składu produktu, czasu jego żywotności czy norm wytrzymałościowych. To sprawia w praktyce, że produkty naprawdę wysokiej jakości, spełniające właściwe kryteria i wymagające większych nakładów, przegrywają w walce cenowej. Klienci, aby rozpoznawać uzasadnione wyższe ceny potrzebują niezależnej i obiektywnej informacji. Taką wiadomość dla nich może przekazać Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu. Podczas uroczystości Certyfikaty Jakości Instytut Biznesu otrzymali Eurograf Bis, Firma Windykacyjna-Detektywistyczna Bartłomiej Kucharski, Agencja kreatywna i drukarnia Wedia-Ann oraz Diaverum Polska, wiodący globalny dostawca usług w zakresie opieki nefrologicznej.

Z kolei nagrody „Ambasador” przyznawane są przez Instytut Biznesu od 2018 r. W ten sposób organizacja zwraca uwagę na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw. Doceniana jest przede wszystkim przedsiębiorczość, kształcenie, innowacje i prace naukowców. Do tej pory przyznane zostały nagrody w kategoriach: gospodarka, innowacyjność, zdrowie, rynek kapitałowy, turystyka, promocja przedsiębiorczości i społeczna odpowiedzialność biznesu. W 2021 r.

w ten sposób Instytut Biznesu nagrodził tytułem „Ambasador Społecznej Odpowiedzialności Biznesu portal internetowy RaportCSR.pl; tytułem „Ambasador Turystyki” – Polski Holding Hotelowy, tytułem Ambasador Biznesu – H&M Hennes Mauritz Logistics, a tytuł „Ambasador Promocji Przedsiębiorczości” – trafił do prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego.

– Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces. Wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich tylko potwierdzenie i dowód uznania – mówi Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. Jak dodaje, nagroda ma pomóc też innym uczestnikom rynku czy danej branży, bo wskazuje im liderów i działania godne naśladowania.

Instytut Biznesu to organizacja założona w 2012 r. przez przedsiębiorców. Na jej czele stoi Rada Dyrektorów, wspierana przez Radę Naukową. Celem jest wspieranie i pomoc podmiotom gospodarczym. Instytut Biznesu zajmuje się doradztwem, przeprowadza procesy zwiększające wydajność i restrukturyzacje. Pomaga w fuzjach i przejęciach oraz w poszukiwaniu kapitału. Przygotowuje raporty, analizy i badania. Organizuje konferencje,

debaty i specjalistyczne szkolenia. AI

Najnowsze